Top atrakcji w Barcelonie

Barcelona

Wyjazd, który pozwala szlifować język hiszpański w Barcelonie, okazuje się mieć o wiele więcej do zaoferowania niż tylko aspekt edukacyjny. Barcelona jest miastem, które zachwyca swoją architekturą, położeniem, naturą i zabytkami. Stolica Katalonii jest jedną z najchętniej odwiedzanych stolic europejskich. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie, bez względu na wiek, pochodzenie czy zainteresowania. W Barcelonie można znaleźć zaspokojenie swojej wiedzy krajoznawczej oraz potrzeby odpoczynku na malowniczej plaży.

Coś co nie może umknąć, czyli podążając uliczkami Barcelony

Z Barceloną kojarzy się Sagrada Familia, świątynia, której budowa zaczęła się sto trzydzieści lat temu i trwa do dzisiaj. Zwiedzanie tego miejsca wiąże się z oczekiwaniem w kolejce turystów, ale warto się poświecić. Wrażenia z tego miejsca są niesamowite. Fani piłki nożnej swoje kroki skierują najpewniej na Camp Nou, słynny stadion europejski, który jest największym na tym kontynencie. Gospodarz stadionu – klub sportowy FC Barcelona ma swoich wiernych fanów na całym świecie. Dlatego dla niektórych taka wycieczka ma wymiar niemalże mistyczny. Zresztą nawet laicy w dziedzinie sportu mogą poczuć niezwykły klimat tego miejsca i sportowego ducha.

Hiszpania w niezwykłej odsłonie. Barcelona

Barceloneta to najpopularniejsza plaża w Barcelonie. Niezwykła, piękna, malownicza. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata z rodzinami, dziećmi. Nawet w tłumie znajdują spodziewany spokój i relaks. Barcelona obfituje w zielone skwery i urokliwe zakątki. Pisza wędrówka po tym mieście jest niezwykłą przygodą. Park de la Ciutadella jest wyjątkowym miejscem, cudem natury. Można tutaj odpocząć i zachwycić się krajobrazem. To oaza i azyl zarazem, o której można pomyśleć tylko w marzeniach. Warto zwiedzić też gmach, w którym urzędują władze Katalonii. Doświadczenie gotyckiego stylu w najpiękniejszej odsłonie. Barcelona nie bez powodu uchodzi za jedną z piękniejszych stolic europejskich. Są w niej takie zakątki, gdzie bez problemu można poczuć rozluźnienie i zapomnieć, że jest się w centrum miasta.

Zobacz więcej http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/barcelona/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *