Północ vs Południe czyli różnice między obiema częściami Włoch

Włochy

Włochy są specyficznym krajem, w którym wyraźnie zaznacza się różnica między częścią północną a południową. Włosi bardzo silnie zaznaczą swoją tożsamość regionalną. Można uznać, że patriotyzm regionalny góruje nad patriotyzmem do kraju jako całości. Północ jest uprzemysłowioną częścią kraju, a według zamysłu w południe już tak nie inwestowano, gdyż miała stanowić siłę roboczą. Te różnice tak mocno się zakorzeniły, iż są widoczne do dzisiaj.

Północ to region rozwoju, możliwości i biznesu. Chociażby słynny Mediolan jawi się jako stolica mody, która wyznacza trendy na cały świat. Na południu życie toczy się wolniejszym tempem. Rytm wyznacza przyroda, ludzie utrzymują się z rolnictwa i wolny czas poświęcają na zabawach z sąsiadami i znajomymi. Niechęć między dwoma częściami Włoch jest silnym uczuciem, można uznać, że niepokojącym. Nie wiadomo jak znieść te różnice widoczne w każdej sferze życia, aby scalić ze sobą włoski naród. Dotychczasowe działania rządów nie są efektywne i skuteczne.

Włochy – turystyczny raj

Do Włoch każdego roku napływają tłumy turystów. Są tacy, którzy nastawieni są na bierny wypoczynek na jednej z rajskich plaż. Są też i tacy, którym zależy na zwiedzaniu zabytków i poznaniu historii cywilizacji tego atrakcyjnego kraju. Wycieczki po Włoszech wskazują na różnice zaznaczane między częściami kraju, a także między prowincjami. Wszędzie panuje zgoła odmienny klimat, styl życia i usposobienie mieszkańców. Wszędzie można poznać coś co jest uznane za wyjątkowość danego regionu. Toskania, Sycylia, Rzym, Mediolan – wszystkie miejsca tętnią życiem ale na swój określony, charakterystyczny sposób.

Kurs włoskiego we Włoszech. Jak poznać życie Włocha z bliska?

Kursy językowe odbywające się we Włoszech pozwalają cudzoziemca z bliska przyjrzeć się stylowi życia rodowitego Włocha. Dzięki temu można dostrzec coś więcej poza krajobrazami, które budzą powszechny zachwyt. Takie podróże kształcą kompleksowo i dają większą wiedzę o danym kraju. Można rozeznać się w historii, kulturze i tradycjach. Dostrzec coś więcej niż tylko malownicze plaże, które przyciągają miliony turystów.

Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-wloskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *