Kiedy skończy się budowa Sagrada Familia?

Sagrada

Termin zakończenia budowy Sagrada Familia nie tylko jest pytaniem nurtującym Katalończyków, ale i ludzi na całym świecie. Od stu trzydziestu lat dokładane są kolejne elementy tej niezwykłej budowli ale finału, póki co nie widać. Jest to miejsce niezwykłe, do którego tłumnie ustawiają się w kolejce turyści z całego świata.

Architekt Antoni Gaudi w ostatnim okresie swego życia całkowicie poświęcił się tej świątyni i w niej też spoczywa po śmierci. Jego dzieła wiele znaczą dla Katalończyków. Sagrada Familia to jednak najbardziej symboliczne z nich. Obecnie budowę świątyni finansuje się z datków i biletów wstępu, które kupują licznie przybywający turyści. Taka była wola Gaudiego. Nie chciał, by było to działo finansowane przez państwo.

Niezwykłe dzieło, które wciąż trwa

Gaudi wiedział, że nie uda mu się dokończyć tego wybitnego dzieła, któremu jednak zaszczepił swój charakter, swój styl. Świątynia Świętej Rodziny z założenia ma przypominać organizm. Jest to dzieło, w którym z wielką pieczołowitością zwraca się uwagę na najdrobniejsze szczegóły, które są rzeźbione osobno. Nic nie jest tam odrysem szablonu, wszystko ma indywidualny charakter. Założenie zakończenia budowy jest takie, iż ma być to data wyjątkowa i uświetniająca pamięć wybitnego Gaudiego. Rok 2026 jest rokiem, w którym przypadać będzie setna rocznica śmierci architekta. Dla Katalończyków nie jest to więc data przypadkowa.

Doświadczać tego, co niezwykłe. Wyprawa do Sagrada Familia

Kurs językowy – hiszpański w Hiszpanii jest niezwykłą okazją do zapoznania się w wyjątkową kulturą tego kraju. Sagrada Familia powinna być na liście obowiązkowych zabytków do zwiedzania. Obecnie dzieło, któremu całkowicie poświęcił się Gaudi ma kontynuatorów. Zgodnie z jego wolą jego następcy mogą nadać budowli swój indywidualny zamysł, nie muszą kontynuować jego myśli. To niezwykle miejsce jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Papież Benedykt XVI uznał świątynię za bazylikę mniejszą.

Znajdziesz w Barcelonie kursy hiszpańskiego na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/barcelona/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *