Katalonia – wyjątkowy region w Hiszpanii

Katalonia

Katalonia jest największą grupą w europie posiadającą swój własny język bez posiadania własnego państwa. Ich dążenia do osiągnięcia niepodległości toczą się już od setek lat. Mimo, iż mają wiele – własny rząd, premiera – nie mają tego, co jest dla nich najbardziej istotne. Nie mają suwerenności. Ich celem jest odłączenie się od Hiszpanii i uznanie za odrębny kraj.

Katalończycy mają poczucie tej odrębności. Czują się przymuszani do bycia Hiszpanami. Historia wskazuje na to, jak bardzo starano się w nich to poczucie wytępić. Faszystowski reżim zakazywał używać ich symboli narodowych i posługiwać się językiem. Jednym miejscem gdzie mogli czuć się Katalończykami był stadion Camp Nou. Do dzisiaj ogromne emocje budzą mecze FC Barcelony z hiszpańskim Realem Madryt. Hiszpanii nie opłaca się utrata Katalonii. Jest to bowiem najbardziej rozwinięty rejon w całym kraju.

Dążenia do autonomii – trzystuletnia walka Katalończyków

Katalonia dostała wprawdzie namiastkę autonomii ale nadal podlega Hiszpanii. Katalończyków taka sytuacja nie zadowala. Dlatego uparcie dążą do celu. Mają do tego przesłanki, ponieważ spełniają wszelkie kryteria by można było ich za odrębny naród uznać.

Kursy hiszpańskiego – nauka języka w Barcelonie

Kursy w Hiszpanii pozwalają na kompleksowe zdobycie wiedzy o danym kraju przy praktycznej nauce języka. W Barcelonie prężnie działa szkoła językowa, która wyznaczając wysokie standardy kształcenia uczy cudzoziemców języka hiszpańskiego. W zależności od zapotrzebowania można wybrać rodzaj kursu. Są to lekcje adresowane, zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Biznesowy kurs języka hiszpańskiego jest kursem intensywnym, nastawionym na konkretny cel. Pozwala na zdobycie umiejętności językowych, które będą wykorzystywane w sferze zawodowej.

W ramach kursu odbywają się też wycieczki krajoznawcze, które zapewniają moc atrakcji i możliwość poznania ciekawych zakątków w Hiszpanii. Dzięki temu można poznać piękno Katalonii i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *