Jak wygląda szkolnictwo w Hiszpanii?

Hiszpański

Przedszkole w Hiszpanii jest nieobowiązkowe. Po edukacji przedszkolnej rozpoczyna się sześcioletnia nauka w szkole podstawowej. Tam uczeń kształci się w oparciu o dwuletnie cykle. Po każdym z cykli uczeń jest oceniany za swoje osiągnięcia. Uczniowie z trudnościami zobowiązani są do uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, korygujących ich braki.

Po szkole podstawowej uczeń może wybrać odpowiednik polskiej szkoły branżowej lub liceum ogólnokształcące. W liceum najważniejsze dla ucznia są oceny, ponieważ to one świadczą o wyniku końcowym na świadectwie ukończenia szkoły. Po liceum uczeń podchodzi do matury a następnie może podjąć studia.

Szkoły międzynarodowe – inwestycja w przyszłość zawodową

W Madrycie prężnie działa szkoła międzynarodowa, która jest marzeniem dla osób uczących się języka hiszpańskiego. Dzięki niej mogą zdawać międzynarodową maturę, która jest przepustką na studia na zagranicznych uczelniach. Gwarantuje to słuchaczowi niezwykłe możliwości, rozwój i samorealizację. Dzięki temu może realizować swoje marzenia i wiązać przyszłość zawodową z Hiszpanią i nie tylko z nią.

Spełniając swoje marzenia – nauka w Hiszpanii

Nauka w hiszpańskich szkołach daje duże możliwości. Nacisk na edukację jest tam ogromny i uczeń musi stawiać na swój wszechstronny rozwój. Istnieje również spory wachlarz zajęć pozalekcyjnych, które udoskonalają dotychczasowe umiejętności i rozwijają zainteresowania. Każdy w takim systemie może znaleźć coś na marę swoich potrzeb edukacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *