Iloma językami mówi Hiszpania?

Hiszpański

W Hiszpanii zaznacza się różnorodność językowa. Językiem urzędowym jest oczywiście hiszpański, ale w powszechnym użytkowaniu występuje również angielski. Oznacza to, że będąc na wycieczce w Hiszpanii posługując się językiem angielskim na pewno znajdzie się nić porozumienia.

Ponadto należy dodać, że poza urzędowym hiszpańskim można spotkać języki charakterystyczne dla danych regionów. Tak więc Katalończycy posługują się językiem katalońskim. Dla kraju Baksów będzie to baskijski. W Walencji obowiązuje także język walencki a w Galicji galicyjski.

Język hiszpański – kurs hiszpańskiego za granicą

Jeżeli obcokrajowcy chcą znaleźć pracę na terytorium Hiszpanii sam angielski może nie wystarczać. Dlatego cudzoziemcy korzystają z kursów hiszpańskiego, które są bardzo intensywne. W takim celu między innymi powołany został w Hiszpanii Instytut Cervantesa, który ma celu popularyzowanie języka hiszpańskiego wśród obcokrajowców.

Hiszpański także poza Hiszpanią

Język hiszpański używany jest także poza granicami Hiszpanii. W wielu krajach zyskał także miano języka urzędowego. Po hiszpańsku można się porozumiewać między innymi w Kolumbii, Meksyku, Peru, Panamie i Ekwadorze. Krajów hiszpańskojęzycznych jednak jest znacznie więcej. Oznacza to, że nauka tego języka obcego jest bardzo pożyteczną umiejętnością, która może być korzystna w życiu zawodowym.

Stąd organizacja kursów, obozów, szkoleń do Hiszpanii, gdzie można nabywać szlifów językowych. Szkolenia językowe za granicą są korzystne dla pracowników firm czy instytucji, w których współpracuje się z rynkiem hiszpańskim.

Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-hiszpanskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *