Czy możliwe jest zwiedzanie Rzymu bez tłumów turystów?

Włochy

Wizyta we Włoszech wiąże się z wizytą w Rzymie. Miejsce kultu katolików każdego roku obfituje w tłumy turystów. W zasadzie nie ma tutaj mowy o sezonie turystycznym, bo taki trwa przez cały rok. Niestety bywa to dość uciążliwe, dlatego władze miasta starają się liczbę turystów napływających do Rzymu ograniczyć.

Zmiany mają dotyczyć zmniejszenia natężenia ruchu drogowego. Ma to wpłynąć na poprawę jakości powietrza a także stanowić wzmożoną ochronę dla licznych zabytków. Być może turyści odczują to jako ograniczenia, ale zmiany te są potrzebne, aby nie przeciskać się poprzez natłok autokarów turystycznych. Nie ma to wrogiego nastawienia do turystów lecz usprawnienie komunikacji i przyjęcie proekologicznej postawy.

Kurs włoskiego we Włoszech – okazja do zwiedzania Rzymu

Kurs językowy we Włoszech pozwala na odbycie wizyt po tym wyjątkowo urokliwym kraju. Rzym jest oczywiście miejscem, które znajduje się na mapie każdego turysty. W Rzymie warto zwiedzić Plac Campio de Fiori, który ujął w swoim wierszu Czesław Miłosz, polski Noblista. Jest to miejsce spalenia na stosie filozofa Giordano Bruna, który został skazany za herezję. Na wspomnianym placu znajduje się jego pomnik. Rzym posiada ogromną historię. Obfituje w zabytki, które zna cały świat. Słynne Koloseum nie powinno zostać pominięte na szlaku turysty. Ruiny tego miejsca są oblegane przez tych, którzy chcą mieć bezpośredni kontakt z historią. Kolejną ciekawostką na mapie Rzymu jest Panteon, który jest najlepiej zachowanym zabytkiem z czasów starożytnych. Wzgórza Rzymu o dwóch wierzchołkach zwane Kapitolem są kolejnym symbolem Rzymu. Turysta w Rzymie nie próżnuje. Zbyt wiele do zobaczenia by nie skorzystać z takiej sposobności.

Wieczne Miasto wiecznie tętniące życiem

W Rzymie czuć niezwykły klimat. Można przenieść się do starożytnych czasów filozofów których myśli są żywe i aktualne do dzisiaj. Można też dotknąć mistycznej przestrzeni zwiedzając umiejscowione na granicy Rzymu państwo – miasto Watykan, gdzie siedzibę ma zwierzchnik kościoła katolickiego.

Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nauka-wloskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *